1
Hårdvara / nybörjare behöver hjälp!
« skrivet: februari 26, 2013, 10:10:53 »
Tack så mycket
hittade en del grejor som jag nog ska prova att ordna med mitt spel


Denna sektion låter dig visa alla inlägg som denna medlem har skrivit. Observera att du bara kan se inlägg i områden som du har tillgång till.
Sidor: 1
1
Hårdvara / nybörjare behöver hjälp!« skrivet: februari 26, 2013, 10:10:53 »
Tack så mycket
![]() ![]() 2
Hårdvara / nybörjare behöver hjälp!« skrivet: februari 25, 2013, 11:17:43 »
Hej, jag är helt ny inom flipper-världen och har absolut noll erfarenhet. Men jag har köpt ett bally firecracker från böran av 70-talet som jag tänkte göra vid. det som inte funkar är att man får oändligt med kulor istället för de 3-5 kulor som man ska få per spel. snurran som visar hur många spel man betalat för står stilla. Hur jag än gör så får jag bara spelare fyra att fungera men det är inte säkert att det är ett fel för det kan lika bra vara jag som inte vet hur man byter spelare bara :-P Sen så hackar spelet upp sig ibland så att man får tusen poäng oändligt med gånger.
Min fråga är var ska man börja? kan man få hjälp någonstans? vill helst fixa ihop det själv men kan man få lite tips från experterna hade det varit bra ![]()
Sidor: 1
|